Testovací vozy

KIA CEED

Kia Ceed patří ve verzi hatchback k nejvyspělejším vozům své třídy. Vyrábí se, tak jako ostatní modely řady Ceed, již ve třetí generaci v továrně Kia ve slovenské Žilině. K mání jsou zážehové i vznětové motory, manuální i automatická převodovka, řada výbav a nespočetně prvků na přání. Nejúspornější verzí je turbodiesel 1,6 litru o výkonu 115 koní. Kombinovaná spotřeba činí necelé 4 l/100 km. Z opačného konce širokého spektra nabídky můžeme zmínit verzi GT s turbomotorem 1,6 litru o výkonu přes 200 koní. Kia Ceed je vybavena nejvyspělejšími technologiemi, ať již jde o ovládání vozu, tak aktivní a pasivní bezpečnost. Za zmínku stojí víceprvkové zavěšení kol zadní nápravy, které byste u řady obdobných konkurenčních vozů hledali marně. Tento prvek zlepšuje jízdní vlastnosti včetně stability vozu. Najdete jej u všech modelů rodiny Ceed.

Více informací

KIA CEED SPORTSWAGON

Pokud potřebujete opravdu hodně prostoru, tak tím pravým vozem pro vás je Kia Ceed Sportswagon, zkráceně SW. Opět je k mání se zážehovými i vznětovými motory a manuální i automatickou převodovkou. Prostor pro posádku je obdobný jako u ostatních modelů řady Ceed, zavazadlový prostor má v základu objem 625 litrů, který lze zvětšit až na téměř 1 700 litrů. Bezpečnostní prvky a konektivita jsou na špičkové úrovni, stejně jako jízdní vlastnosti. Jedno z nejprostornějších kombi nižší střední třídy se pyšní sedmiletou zárukou jako všechny ostatní modely značky Kia.

Více informací

KIA PROCEED

Kia ProCeed patří k nejsportovnějším modelům značky, přitom zaujme kromě svého vzhledu i neuvěřitelným vnitřním prostorem. V základu má zavazadlový prostor o objemu téměř šest set litrů, který lze zvětšit po sklopení zadních sedadel na objem přes 1 500 l. Hlavní finesou nejsilnější verze GT je přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru a výkonem 204 koní. Ty dokáží ve spojení s automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Kia ProCeed zrychlit z 0 na 100 km/h za 7,5 sekundy a dovolují tam, kde je to možné, pokračovat až do rychlosti 225 km/h. Šestistupňový manuál zvládne zrychlení na stovku za 7,6 s a nejvyšší rychlost 230 km/h. Tento unikátní sportovní kombík vyniká nejen svým designem, ale v případě šestnáctistovky i zvukovým projevem. Sportovní vzhled umocňují osmnáctipalcová kola, anatomická přední sedadla a difuzor integrovaný do zadního nárazníku.

Více informací

KIA XCEED

Nejnovější, a to již čtvrtý přírůstek rodiny Ceed, model XCeed v sobě kombinuje hned dvě kategorie vozů. Silueta crossoveru s náznaky sportovního kupé tak z verze XCeed dělají auto, které doslova vyčnívá z davu. Vyšší světlá výška spolu se sportovním posazem za volantem vám zajistí maximální výhled z vozu spolu s dokonalou ergonomií. Necelých 4,4 metru dlouhá karoserie pojme pětičlennou posádku, kufr má základní objem 426 litrů. Tím správným motorem bude zážehové turbo 1.6 litru o výkonu přes 200 koní. Sportovní charakter modelu XCeed podtrhují i dynamické vlastnosti. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,5 s a nejvyšší rychlost 220 km/h. K výběru je tucet barev včetně atraktivní žluté Quantum, se kterou dokonale ladí žlutý interiérový paket.

Více informací

KIA STONIC

Malý crossover Kia Stonic určený jak do města, tak i pro delší cestování, zaujme elegantní svalnatou karosérií a kompaktním designem. Výborná ovladatelnost a dobré jízdní vlastnosti jsou další benefity stejně jako výrazná světla LED pro denní svícení. Zážehové motory pracují jak s manuální tak sedmistupňovou automatickou převodovkou. Kombinovaná spotřeba u nejvýkonnější verze s automatickou převodovkou DCT je pouhých pět litrů na sto kilometrů, přitom dokáže Kia Stonic zrychlit z 0 na 100 km/h za vynikajících 10,6 s. Vy můžete vozu vtisknout svou vlastní výjimečnou osobnost a to jak barevným provedením, či výběrem kol, světlometů nebo vnitřních detailů.

Více informací

KIA NIRO

Ojedinělý crossover Kia Niro je nabízen hned s trojicí pohonů. V hybridním, plug-in hybridním provedení a jako čistě elektrické e-Niro. Niro hybrid a plug-in hybrid pohání zážehový čtyřválec ve spojení s elektromotorem. Celkový výkon systému je 141 koní. Systém pracuje ve spojení s dvouspojkovou šestistupňovou automatickou převodovkou. Nejvyšší rychlost hybridu je 164 km/h, plug-in hybrid je o 8 km/h rychlejší. Nejzajímavějším údajem je spotřeba paliva, která se v případě hybridní verze pohybuje od 3,7 do 4,3 l/100 km. Plug-in hybrid, pokud jej správně dobíjíte, má udávanou spotřebu pouhých 1,3 l/100 km. Objem zavazadlového prostoru je v prvním případě 436 l, v druhém pak 324 litrů. Ryze elektrický vůz Kia e-Niro disponuje se silnějším elektromotorem výkonu přes 200 koní a jeho dojezd s velkokapacitní baterií 64 kWh činí až 455 kilometrů.

Více informací

KIA SPORTAGE

Nová Kia Sportage, bestseller mezi modely Kia, zaujme nejen designem, ale i řadou nejmodernějších technologií. Je vybavena vyspělými prvky zvyšujícími jak komfort, tak bezpečnost. S vozem Kia Sportage objevíte zcela nový způsob cestování, ať již za volantem, nebo jako spolujezdec. Kia Sportage zvládá daleké cestování i krátké jízdy a to jak po silnici, tak mimo ni. Dodává se se zážehovými i vznětovými motory, pohonem předních kol, či jako čtyřkolka. A vybrat si samozřejmě můžete i mezi manuální a automatickou převodovkou. Nejúspornější provedení se spokojí s necelými pěti litry nafty na sto kilometrů jízdy, zatímco nejvýkonnější dvoulitrový turbodiesel je schopen překonat hranici 200 km/h. Výběr barev, kol a prvků na přání je tak široký, že stěží potkáte na cestách identickou Kiu Sportage.

Více informací

KIA SORENTO

Vlajkovou lodí mezi SUV značky Kia je model Sorento, 4,8 metru dlouhý a téměř 1,7 metru vysoký vůz muskulaturního a nepřehlédnutelného designu. Právě tento model je vybaven téměř všemi technologiemi, které Kia nabízí. Sorento zaujme nejvíce ve sportovní verzi GT line. Ta je vybavena stejně jako všechny ostatní modelové verze turbodieselem o objemu 2.2 litru a výkonu rovných 200 koní. Dodává se výhradně, na rozdíl od ostatních modelů, s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Kombinovaná spotřeba je pouhých 6,1 – 6,2 litru na 100 km, nejvyšší rychlost 203 km/h. Sorento si můžete dopřát jak v pětimístné, tak sedmimístné verzi jako jediný model značky Kia.

Více informací